Yuck-E-Medicine Ball

Yuck-E-Medicine míč (1 kg)
Yuck-E-Medicine Ball je míč z měkkého PVC naplněný gelem a hladce zaoblenými malými polymerovými kuličkami, které se při manipulaci s předmětem v gelu převalují. To umožňuje, aby se medicine ball sám vytvaroval podle křivek lidského těla. Může mít různou hmotnost (1 kg, 2 kg). Svou strukturou vyzývá míč k taktilním činnostem, u žáků je oblíbený. Dají se s ním provádět např. následující aktivity:Yuck-E-Medicine míč (2 kg)

  • Hnětení: S Yuk-E-Medicine Ballem mohou žáci dělat úžasné „neposedné“ hračky, čímž posilují smyslové vnímání. Držet něco v ruce (v rukou) obvykle ve středové ose těla jim napomáhá zaměřit způsoby vizuální a akustické percepce k lepšímu učení a udržet nepřiměřené pohyby nebo jinak všetečné ruce zaneprázdněné. Míč je vhodný pro rozvoj bilaterální motorické koordinace (dvě strany těla pracují společně).
  • Sezení: Na Yuk-E-Medicine Ballu lze sedět jako na polštáři. Žáci s problémy s pozorností, učením nebo vnímáním mají občas potíže sedět v klidu. Tento míč lze použít jako polštář na sezení na židli nebo na podlaze při různých vhodných příležitostech. Jemnými pohyby a přísunem taktilních informací napomáhá některým specifickým potřebám těchto dětí, aniž by se narušila výuka v celé třídě.      
  • Chytání: Je zábava Yuk-E-Medicine Ball chytat a házet! Díky jeho hmotnosti a struktuře je trochu jednodušší jej chytat, protože je pomalejší než normální míč. Žáci mají rádi opravdu těžký výkon, který musejí vyvinout při chytání míče o hrudník či plesknutí do klína.
  • Stavění: Pokud máme k dispozici více Yuk-E-Medicine Ballů různých velikostí, barev a hmotností (oficiálně jich existuje šest), lze je využít např. k stavění věže, skládání na hromadu apod.
  • Převalování: Yuk-E-Medicine Ball slouží jako úžasná „neposedná“ pomůcka pro chodidla. Žáci umístí míč pod jedno chodidlo a „rolují“ jím vpřed a zpět. Je to perfektní pomůcka pro děti se senzorickými nedostatky nebo prostě pro neklidné či unavené nohy.    
  • Balancování: Žák s Yuk-E-Medicine Ballem na hlavě se pokouší jej udržet v rovnováze ve stoji či při chůzi. Lze jej umístit i na nataženou paži nebo nohu pro účely nejen balancování, ale i posilování.

    Yuck-E-Medicine míč - ukázka